P. 900-1900
O. 900-1900
T. 900-1900
C. 900-1900
Pk. 900-1900
Se. 900-1600
Sv. Slēgts
P. 900-1900
O. 900-1900
T. 900-1900
C. 900-1900
Pk. 900-1900
Se. 900-1600
Sv. Slēgts

Pasūtījumi internetā

Izvēlies vajadzīgo riepu izmēru

Pieejamība:

Nokian riepas

Tiek rādīti 1–40 no 147 rezultātiem

155/70R19 Nokian Hakkapelliita R3 88Q XL

Nokian riepas – pasaules mērogā

Nokian Renkaat Oyj ir Somijā reģistrēts uzņēmums, kas darbojas riepu ražošanas industrijā. Uzņēmums veiksmīgi darbojas četrās nozarēs: 1)pasažieru automašīnu riepu ražošana; 2)smago automašīnu riepu ražošana; 3)Vianor un 4)citas operācijas. Uzņēmējdarbības segmentā pasažieru automašīnu riepas ietilpst automašīnu un mikroautobusu vasaras un ziemas riepu izstrāde un ražošana. Smago riepu biznesa segmentā ietilpst meža tehnikas riepas, spectransporta riepas un lauksaimniecības tehnika, traktori, rūpniecības tehnika. Biznesa segmentā Vianor (internacionāls pakalpojumu un servisu tīkls) tiek pārdotas automašīnu, furgonu un kravas automašīnu riepas ar zīmolu Nokian un citu riepu markas, kā arī citi automobiļu izstrādājumi un pakalpojumi. Citas operācijas biznesa segmentā ietilpst protektoru atjaunošana un kravas automašīnu riepu bizness u.c. Uzņēmums savu darbību izpletis astoņos ģeogrāfiskos segmentos: Somija; Zviedrija; Norvēģija; Krievija un NVS (Neatkarīgo Valstu Sadraudzība); Austrumeiropa; pārējā Eiropa, Ziemeļamerika un pārējā pasaule.

 

Izvēlies vajadzīgo riepu izmēru

Pieejamība:Nokian riepas – Ziemas riepu līderis gan Latvijā, gan citviet

Nokian riepas Latvijā ļoti veiksmīgi darbojas jau trešo dekādi. Tas ir vienīgais riepu ražotājs pasaulē, kas specializējas uz ziemas riepu izstrādi skarbajiem Ziemeļvalstu ziemas apstākļiem. Latvijas ziemas  nereti ir ļoti tuvu Skandināvijas laikapstākļu tipam, kas, visticamāk, arī ir kalpojis par iemeslu veiksmīgai zīmola darbībai Baltijas valstīs. MMK riepu centros esam novērojuši, ka cilvēki, kuri reiz pamēģinājuši kādu no pasaulslavenās Hakkapeliitta līnijas riepām bieži izvēlās tās atkārtoti vai meklē līdzvērtīgas alternatīvas. Interesants fenomens šobrīd ir Cordiant riepas, kas tiek ražotas Nokian rūpnīcā Krievijā. Cordiant riepas tiek ražotas uz tām pašām iekārtām, tiek izmantoti tie paši materiāli kā arī protektora dizains, atkarībā no modeļa, ir Nokian kopijas. MMK speciālistu novērojumi liecina, ka liela daļa autovadītāju labprāt izvēlas šo variantu, jo tas gluži vienkārši ir lētāks.

Nokian riepas – vēsture

Stāsts sākas 1898. gadā, kad Somijā tika izveidota pirmā gumijas rūpnīca. Tajos laikos gumija tika izgatavota tikai sadzīves vajadzībām. Un 1904. gadā Nokia pilsētā tika nodibināta rūpnīca. 20. gadsimta sākumā transporta sakaru apjoms pieauga, tāpēc 1925. gadā Somijas uzņēmums nolēma sākt ražot velosipēdu riepas. Tad Somijā jau bija vairāk nekā 30 000 dažādu transportlīdzekļu. 1926. gadā riepu ražošana ievērojami palielinājās, tāpēc uzņēmums sāka pārdot savu produkciju citās valstīs.
Līdz 1926. gadam Nokian ar eksportu principā nenodarbojas vispār. Galvenais uzdevums bija apmierināt pieprasījumu pēc velosipēdu riepām vietējā tirgū, un tikai pēc tam pārpalikumi tika pārdoti citās valstīs. Ar laiku uzņēmuma vadība nonāk pie secinājuma, ka tieši eksports palīdz izzināt ārvalstu tirgus konkurenci un pieprasījumu.

Nokian riepas “Hakkapeliitta” – pirmais īstais ziemas riepu modelis 

Kopš 1932. gada uzņēmums sāka ražot automašīnu riepas. Kopš 1939. gada riepu ražošanas tehnoloģija ir ievērojami uzlabojusies (dienā tika saražotas 100 riepas automašīnām).

Atslēgas gads vēsturē ir 1936. gads, kad tika radīta Hakkapeliitta riepa. Tajā gadā gumijas ražošanas uzņēmums izvirzīja mērķi sākt pārdot riepas, kas paredzētas izmantošanai ziemeļu klimatā. Pirmā šāda riepa ir Hakkapeliitta modelis, kas izceļas ar īpašu dambretes stila protektora rakstu, tādējādi palielinot saķeri ar sniegotiem ceļa segumiem. Līdz ar šī modeļa parādīšanos, pazūd vajadzība pēc īpašām saķeri uzlabojošām ķēdēm, kas līdz tam brīdim tika izmantotas sniega apstākļos.

Nokian uzsāk ziemas riepu eksportu

Uzņēmums Nokian piedzīvo strauju produktu eksporta pieaugumu, tomēr pirms otrā pasaules kara sākuma valstī dramatiski pieauga riepu pieprasījums, lai apmierinātu Somijas iedzīvotāju pieprasījumu uzņēmumam nākas ierobežot produktu eksportu. Kad sākās karš, pārdošana uz citām valstīm pavisam apstājās. Pēc kara beigām pilsētā Nokia parādās jauna ražotne. Līdz pat 60. gadu beigām Nokian riepas tiek pārdotas valsts tirgū. Septiņdesmito gadu sākumā atsākas eksports, lielākā daļa no saražotajām riepām tiek pārdotas ziemeļu reģionos. Pāris gadu laikā izplatīšanas zona ievērojami paplašinās un 1964. gadā sākās produktu pārdošana PSRS.

Vietējā tirgū uzņēmuma produktiem nebija sāncenšu, bet ārvalstu tirgū Nokian saskārās ar vērā ņemamu konkurenci, ieskaitot plaši pazīstamos Goodyear un Michelin. Tomēr Nokian jau gadu desmitiem ilgi bija izveidojis riepas autovadītājiem, kuri ikdienā saskārās ar smagiem ziemeļu apstākļiem, un tas ļāva cīnīties ar konkurentiem, kuri ziemas riepu sektorā bija iesācēji. Riepas ir konstruētas pēc principa – efektīvā drošība, kas nozīmē to, ka visā lietošanas laikā riepu drošības līmenim un veiktspējai jābūt vienmērīgai. Tieši šis aspekts padarīja Nokian riepas tik populāras visā pasaulē un īpaši Krievijā.

Nokian riepu ražošanas tehnika – komercnoslēpums

Nokian riepu ražošanas tehnoloģija sastāv no 4 posmiem. Pirmajā posmā tiek izveidots gumijas sakausējums un, par nelaimi konkurentiem,  viņu recepte ir komercnoslēpums. Izejvielās ietilpst melnā ogle, eļļa, dabīgais un sintētiskais kaučuks un daudzi citi elementi. Otrajā posmā tiek izgatavots riepu karkass, kas sastāv no tērauda kordiem, tekstila auklas pinumiem un bortus saturošiem gredzenveida pinumiem. Atkarībā no modeļa tiek izmantoti dažādi strukturālie pastiprinātāji. Trešajā posmā, izmantojot jaunākās iekārtas, speciālisti veic pašas riepas montāžu, savienojot karkasu ar pārējiem riepas saturošajiem slāņiem. Galīgais riepas izskats tiek iegūts pēc vulkanizācijas, riepu ievieto metāla veidnē kur tiek veidota forma un panākti visi inženieru uzstādītie rādītāji. Brīdī kad riepas ir gatavas un noņemtas no konveijera, tās tiek testētas pēc nejaušības principa.

Nokian riepu ražošanas apjomi

Galvenais uzņēmums, kas atrodas Nokia pilsētā, gadā saražo 4 000 000 riepu. Otrā rūpnīca Vsevoložskā (Krievija) gadā saražo 8 miljonus riepu. Netālu no Sanktpēterburgas ir plānots atvērt vēl vienu rūpnīcu, tādejādi nostiprinot pozīcijas Ziemeļeiropas un bijušās PSRS teritorijā.

Nokian šobrīd ir lielākais riepu ražotājs Ziemeļeiropā.

Nokian riepu galerija

Kādas ir klientu atsauksmes par Nokian riepām?

zigmars-e1477468676245

Riepu un disku speciālists

Zigmārs Gemis

23304444

Kādi ir galvenie faktori, kas pamudina auto vadītājus izvēlēties Nokian riepas kā arī vēlāk atkārtoti tās iegādāties?

Lai iegūtu atbildes uz šiem jautājumiem iepazināmies ar autovadītāju atsauksmēm dažādos Latvijas forumos un pasaulē pazīstamākajā riepu testu un atsauksmju portālā
TYREREVIEWS, kā arī salīdzinot dažādus riepu testus, veiktus gan Latvijas laika apstākļos, gan ārpus tās. Apkopojot iegūto informāciju šie ir galvenie Nokian riepu plusi:

  1. Lieliskas kvalitātes gumijas sastāvs, pieejamas gan vidēji mīksta, mīksta un arī vidēji cieta vissezonas tipa riepas.
  2. Ļoti klusas riepas, izteikts komforta līmenis.
  3. Pieejami radžojami un arī no rūpnīcas radžoti modeļi.
  4. Ziemas riepām lieliska saķere sniegotos apstākļos.
  5. Riepām parasti ir lieliski rādītāji uz slapja asfalta, tomēr, lai panāktu šādus rādītājus, gumijas sastāvs ir mīksts, tāpēc pie agresīvas vai cauru gadu braukšanas, tās dilst.
  6. Visi produkti, neatkarīgi no sezonas, lielākoties ir ļoti ekonomiski!
  7. Pārsvarā visi produkti ir aprīkoti ar stiprinātiem bortiem, kas ir ļoti noderīgi pie Latvijas ceļu stāvokļa!
  8. Disku aizsargmalas zemajiem profiliem un specifiski modeļi aprīkoti ar RUNFLAT bortiem.
  9. Ļoti ļoti maza brāķēta produkta iespējamība.
  10. Ļoti plašs sortiments, kas aptver visas sezonalitātes un ļoti labas radžu riepas! 

Secinājumi

Nokian riepas Latvijā ir pieejamas jau vairākas dekādes. Šī ražotāja riepas ir ieguvušas plašu piekrišanu mūsu valstī, kas nebūt nav brīnums, jo dzīvojam salīdzinoši nelielajā pasaules daļā, kur labas ziemas riepas ir vitāli nepieciešamas. Riepas ir pieskaitītas premium klasei un vairāki modeļi ir labākie savā klasē visā pasaulē. Riepas sevi ļoti labi pierāda dažnedažādos testos un vienmēr cenšās būt soli priekšā jaunākajām tehnoloģijām. MMK Riepu Serviss speciālisti gadu gaitā saskārušies ar ļoti maz neapmierinātiem klientiem, kas iegādājušies Nokian riepas. Riepas noteikti nav no lētākā gala, toties pretī saņemsiet kvalitāti un veiktspējas garantiju. Bieži saskaramies ar klientu maldīgu uzskatu, ka labas ir tikai Somijā ražotās Nokian riepas, tomēr mūsu pierdze rāda, ka nav starpības kurā rūpnīcā tās ir ražotas, galvenais ir braukšanas paradumi. Ja brauksim bedrēs, uz apmalēm vai ļoti agresīvi, tad neviena riepa nebūs mūžīga. MMK riepu speciākisti viennozīmīgi iesaka šīs riepas.

Šī ražotāja riepas sacenšās ar Continental, Hankook, Pirelli, Goodyear, Dunlop, Falken utt. Kvalitātes ziņā rāda piemēru citiem riepu ražotājiem.

zigmars-e1477468676245

Riepu un disku speciālists

Zigmārs Gemis

23304444