P. 900-1900
O. 900-1900
T. 900-1900
C. 900-1900
Pk. 900-1900
Se. 900-1600
Sv. Slēgts
P. 900-1900
O. 900-1900
T. 900-1900
C. 900-1900
Pk. 900-1900
Se. 900-1600
Sv. Slēgts

Pasūtījumi internetā

Biežāk uzdotie jautājumi

 • Kādas riepas ir piemērotas manai automašīnai?
  Jūsu automašīna būs vislabāk vadāma, droša un ekonomiska ar tāda izmēra riepām, kādu tai ir paredzējis ražotājs. Šo izmēru parasti var redzēt auto durvju ailē vai uz degvielas tvertnes vāciņa.
  Ja Jūsu auto iepriekš ir bijis cits saimnieks, mūsu speciālisti noteikti iesaka painteresēties par auto paredzēto standarta riepu izmēru. Mūsu speciālisti Jūs labprāt konsultēs un palīdzēs atrast piemērotākā izmēra riepas.
 • Kad ir jāmaina riepas?

  Riepas ir jāmaina, kad tās ir nolietotas, bojātas vai kad to paredz likums.

  Latvijā visiem auto ir obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām no 1. decembra līdz 1. martam. Tomēr ziemas riepas (bez radzēm) drīkst uzstādīt jau no 1. oktobra un braukt līdz 1. maijam.

  Savukārt ar vasaras riepām drīkst braukt no 1. marta līdz 1. decembrim.

  Minimālais ziemas riepu protektora dziļums ir 4 mm, bet minimālais vasaras riepu protektora dziļums ir 1,6 mm.

  Ja Jūsu auto ir riepas ar radzēm, tad tās būs jāmaina, pat ja ziemā dodaties uz kādu no Eiropas valstīm, kurā ir aizliegts braukt ar radžotām ziemas riepām.

 • Ja vēlos mainīt tikai divas auto riepas, kuras labāk mainīt?

  Ja Jūsu auto ir būtiski nodilušas tikai divas riepas, būtu vērts pārbaudīt un noskaidrot nodiluma cēloni. Iespējams, uzstādot jaunas riepas, to var novērst, lai paildzinātu riepu kalpošanas mūžu.

  Ja vēlaties mainīt tikai divas no četrām riepām, labāk to darīt auto velkošajai asij.

 • Ar ko atšķiras simetrisks, asimetrisks un virziena protektora zīmējums?

  Virziena protektora zīmējums nodrošina labu saķeri un īsāku bremzēšanas ceļu, kā arī ļoti labi novada ūdeni. Šo riepu montāžas laikā noteikti ir jāievēro montēšanas virziens.

  Simetrisks protektora zīmējums nodrošina ļoti labu ūdens novadīšanu. Mainot riepas, nav svarīgs montēšanas virziens.

  Asimetrisks — augsta veiktspēja gan uz sausa, gan slapja ceļa, laba stabilitāte pagriezienos, laba ūdens novadīšana. Mainot riepas, ir jāievēro iekšmala un ārmala.

 • Kā riepu izvēle ietekmē degvielas ekonomiju un bremzēšanas ceļu?

  Gan bremzēšanas ceļu, gan degvielas patēriņu ietekmē riepu izvēle. Svarīgi izvēlēties ne tikai kvalitatīvas un jaunas riepas, bet arī tādas riepas, kas piemērotas konkrētajai sezonai, jo šos faktorus ietekmē riepu gumijas sastāvs (mīkstums), protektors un citas nianses. Uz riepām parasti ir norādīts to degvielas patēriņa līmenis: A zemākais (labākais), G augstākais (sliktākais).

 • Vai automašīnai var likt dažādu izmēru un protektora zīmējumu riepas?

  Teorētiski viss ir iespējams, tomēr vai tas būs droši un komfortabli? Dažādu izmēru riepas var likt tikai tām automašīnām, kurām to ir paredzējis auto ražotājs. MMK servisa komanda iesaka ievērot riepu montāžas labo praksi un uzstādīt kvalitatīvas, atbilstoša izmēra un viena protektora zīmējuma riepas.

 • Vai mans apdrošinātājs var atteikt apdrošināšanas izmaksu, ja negadījuma laikā mana auto riepas neatbilst likuma prasībām?

  Jā, apdrošinātājam ir šādas tiesības. Ja Jūsu auto ir iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, apdrošinātājs var atteikt apdrošināšanas izmaksu nepietiekama riepu protektora dziļuma dēļ vai nepiemērotu riepu dēļ (piemēram, braukšana ar vasaras riepām ziemā).

 • Kas ir savērsums, un kad tas ir jāregulē?

  Mūsu speciālisti iesaka regulēt savērsumu pēc katras riepu montāžas vai reizi gadā. Pareizi noregulēts riteņu savērsuma jeb sagāzuma leņķis nodrošinās Jūsu auto stabilitāti, atvieglos vadāmību, ka arī paildzinās riepu kalpošanas laiku.

 • Kā man rīkoties, ja braukšanas laikā jūtu auto vibrāciju?

  Jums noteikti ir jāvēršas pie speciālistiem, jo auto vibrēšanai var būt vairāki iemesli. Cēloni vēlams noskaidrot un novērst iespējami drīz.

 • Cik bieži ir jāveic savirzes regulēšana?

  Savirzes regulēšanu ir ieteicams veikt vismaz reizi gadā, kā arī pēc katras riepu montāžas.

 • Kāpēc riepas nodilst nevienmērīgi?

  Riepu nevienmērīgam nodilumam var būt daudzi iemesli. Daži no tiem ir bojājumi ritošajā daļā, nepareizs spiediens, pārāk liels svars, nenoregulēts savērsums vai savirze u. c.

 • Kā pareizi uzglabāt riepas?
  Riepas vislabāk uzglabāt kopā ar diskiem. Tas samazina riepu bojājumu iespēju, katru reizi tās montējot uz diskiem. Tāpat riepas ir ieteicams glabāt sausā, vēsā vietā, kur tās neapspīd tieši saules stari.

  Parasti riepu centri, tostarp MMK serviss, nodrošina riepu glabāšanu atbilstošos apstākļos.

 • Kad un kāpēc ir jāveic riepu balansēšana?

  Riepu balansēšana ir jāveic pirms katras sezonas, lai novērstu iespējamu vibrāciju, kas apdraud braukšanas drošību un mazina komfortu, kā arī lai novērstu riepu priekšlaicīgu nodilumu.

 • Vai riepām ir garantija?

  Jā, protams. Katrs riepu ražotājs nodrošina savām riepām atbilstošu garantiju. Taču riepu garantija neattiecas uz riepu mehāniskiem bojājumiem, piemēram, pārdurta riepa, uzbraucot uz asa priekšmeta, u.tml.

 • Kas ir un ko nozīmē Eiropas Savienības marķējums uz riepām?

  Sākot ar 2012. gada 1. novembri, visām ES ražotām riepām ir jābūt vienota standarta marķējumam, kas ietver informāciju par rites pretestību, saķeri ar slapju ceļu un trokšņa līmeni. Marķējuma mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, izvēloties degvielu ekonomējošas un drošas riepas ar zemu trokšņa līmeni. Saskaņā ar ES noteikumiem riepu ražotāji paši sertificē riepas. Katrs riepu modelis un katrs izmērs tiek atsevišķi testēts, klasificēts un tad sertificēts. Tādējādi, balstoties uz šiem vienotajiem kritērijiem, pirms riepu iegādes iesakām noteikti pievērst uzmanību marķējumam, kas jau pateiks gana daudz par konkrēto riepu kvalitāti.

Vai vēlaties iegūt plašāku informāciju par riepām?
Jautājiet mūsu speciālistam!

Riepu un disku speciālists Edgars

26265050