P. 900-1900
O. 900-1900
T. 900-1900
C. 900-1900
Pk. 900-1900
Se. 900-1600
Sv. Slēgts
P. 900-1900
O. 900-1900
T. 900-1900
C. 900-1900
Pk. 900-1900
Se. 900-1600
Sv. Slēgts

Pasūtījumi internetā

Riepu kalkulators

Auto riepu plašo un daudzveidīgo klāstu nepārtraukti papildina aizvien jauni riepu modeļi gan ar uzlabotu veiktspēju un saķeri uz sausa, mitra vai slapja ceļa seguma, gan jaunām īpašībām, kam jāpalielina autovadīšanas komforts un drošība. Lai plašajā riepu piedāvājumā izvēlētos savai automašīnai visatbilstošākas riepas, riepu tehniskie parametri ir jāsalāgo ne tikai ar riepu iegādei atvēlēto budžetu, bet arī ar piemērotību konkrētajai automašīnas markai un individuālajiem braukšanas paradumiem. Riepu kalkulators var būtiski atvieglot drošu riepu izvēli.

Izvēlies vajadzīgo riepu izmēru

Pieejamība:

Kā izvēlēties jaunas riepas savai automašīnai?

Riepas ir vienīgā automašīnas saskares vieta ar ceļa segumu, tādēļ to kvalitātei un spējai nodrošināt labu saķeri ar ceļa segumu ir izšķiroša loma, nodrošinot labu automašīnas vadāmībā uz ceļa un optimālu automašīnas veiktspēju atbilstoši autoražotāja aprēķiniem. Tādēļ autoražotāji cieši sadarbojas ar riepu ražotājiem, lai noteiktu optimālākos riepu parametrus katrai automašīnas markai. Šo informāciju ir iespējams atrast:

 • Autovadītāja rokasgrāmatā;
 • Uz vadītāja puses sānu durvju marķējuma;
 • Konsultācijā ar pieredzējušiem riepu servisa darbiniekiem;
 • Riepu kalkulātorā.

Kādi aspekti ir jāņem vērā izvēloties riepas?

Automašīnas konstrukcijā nav nejaušu detaļu. Neatbilstošas riepas ne tikai samazina automašīnas vadāmību un veiktspēju, bet arī pastiprināti bojā automašīnas konstrukciju un apdraud drošību uz ceļa. Jaunajām riepām ir jāatbilst gan autoražotāja rekomendācijām un individuālajām vēlmēm, gan ceļa apstākļiem un braukšanas paradumiem, tādēļ, plānojot riepu nomaiņu, ir jāapsver virkne aspektu:

 • Riepu diametrs, platums un augstums;
 • Tehniskie parametri kā riepu kravnesība un ātruma indekss;
 • Sezonalitāte – ziemas, vasaras vai vissezonas riepas;
 • Riepu vecums;
 • Riepu sastāva kvalitāte;
 • Budžets – premium, vidējās vai budžeta klases riepas;
 • Riepu protektora raksts;
 • Citas īpašības, piemēram, trokšņainība, degvielas ekonomija, run-flat tehnoloģija un citas;

Kā neatbilstoša riepu izvēle var ietekmēt automašīnas vadāmību?

Automašīnas markai neatbilstošs riepu diametrs, platums un augstums būtiski ietekmē automašīnas vadāmību, jo, palielinot vai samazinot riepu izmēru, proporcionāli mainās arī automašīnas paātrinājuma potenciāls, rites pretestība, inerce, automašīnas šasijas augstums un tās smaguma centrs. Šie aspekti palielina automašīnas sānsveri un samazina automašīnas vadāmības precizitāti pagriezienos. Jo lielākas būs atkāpes no optimālajiem riepu izmēriem, jo sarežģītāka un nogurdinošāka kļūs autovadīšana. 

Kā riepu izvēles veikšanā var noderēt riepu kalkulators?

Lai arī informācija par konkrētajai automašīnas markai piemērotākajiem riepu izmēriem ir pieejama autovadītāja rokasgrāmatā vai marķējumos uz esošajām automašīnas riepas un vadītāja puses sānu durvīm, riepu kalkulators piedāvā ātrāku un ērtāku veidu, kā atrast piemērotākas riepas savai automašīnai. Riepu kalkulatorā pieejama visa aktuālā informācija par konkrētajai automašīnas markai piemērotākajām riepām un meklēšanas rezultāti ir sasaistīti ar riepu servisa noliktavas informāciju, lai varētu uzreiz pasūtīt izvēlēto riepu komplektu. 

Ko darīt, ja vēlas mainīt riepu izmēru?

Ja tiek plānots mainīt riepu izmēru ir vērts atcerēties, ka visbiežāk automašīnas markai ir piemēroti vairāki autoražotāja noteikti riepu izmēri – optimāls, samazināts vai palielināts. Lai riepu izmēru maiņa neatstātu negatīvas sekas uz automašīnas veiktspēju un ritošās daļas konstrukciju, riteņa kopējais diametrs no autoražotāja noteiktajiem parametriem drīkst atšķirties tikai par aptuveni 2%. Riepu kalkulators atbilstoši tajā ievadītajai informācijai piedāvās drošas alternatīvas riepu izmēru maiņai.